فیلمبرداری The Flash‌ شاید از ژانویه ۲۰۱۷ در لندن آغاز شود

نسخه Justice League دنیای گسترش‌یافته دی‌سی قرار است سال ۲۰۱۷ توسط کارگردان Batman V Superman یعنی زک سنایدر اکران شود. جاستیس لیگی که اعضای آن توسط بتمن و واندروومن (بیشتر خود بتمن) انتخاب می‌شوند و تیمی از سوپرهیرو‌ها را تشکیل می‌دهند. کاری که دی‌سی دارد می‌کند کمی متفاوت با دنیای سینمایی مارول است. در دنیای سینمایی مارول و در فاز اول دیدیم که شخصیت‌ها و قهرمان های مختلف با یک فیلم مستقل معرفی می‌شوند و کم‌کم به هم ارتباط پیدا می‌کنند و در فیلم Avengers در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. اما دی‌سی روند دیگری را انتخاب کرده است.

فیلم Justice League با تمام قهرمانانش به تصویر کشیده می‌شود ولی فیلم مستقل بعضی از قهرمانان آن را بعدا خواهیم دید. یکی از این فیلم های مستقل فیلم The Flash با بازی ازرا میلر در نقش بری الن/فلش است که هنوز فیلمبرداری آن هم آغاز نشده است. فیلمبرداری آن پس از به پایان رسیدن پروژه Justice League آغاز می‌شود.

کارگردان فیلم فلش Rick Famuyiwa است که فیلم Dope را در کارنامه دارد.نکته جالب اینکه یک بازیگر هم از همان فیلم به نام Kiersey Clemons نقش آیریس وست را ایفا کند. فیلم فلش قبلا تاریخ اکران رسمی مارس ۲۰۱۸ را داشت که بعد از مدتی آن را از دست داد ولی با این حال به نظر می‌رسد با توجه به خبرها و پیش‌تولید فیلم می‌توان انتظار داشت که در همان زمان منتشر شود. مهم‌ترین خبر هم این است که قرار است فیلمبرداری آن از ژانویه ۲۰۱۷ آغاز شود. البته فیلم Justice League هنوز در میانه راه قرار دارد و همین‌طور کمپانی برادران وارنر مطمئنا از تجربه Suicide Squad استفاده خواهد کرد و عجله برای ساخت و انتشار فیلم هایش به خرج نخواهد داد تا از نظر منتقدان با شکست مواجه نشود.

Suicide Squad در حال اکران است. فیلم بعدی دی‌سی Wonder Woman است که دوم ژوئن ۲۰۱۷ اکران می‌شود و بعد از آن Justice League در تاریخ ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ منتشر می‌شود. فیلم های مستقل فلش، بتمن و قسمت دوم Man Of Steel هنوز تاریخ اکران مشخصی ندارند.